5
(1)

در این مقاله به بررسی امنیتی اینستاگرام می‌پردازیم. ویژگی جدیدی که به افراد کمک می‌کند حساب‌های اینستاگرام خود را ایمن نگه دارند. بررسی امنیتی به حساب‌های اینستاگرام که شاید هک شده‌اندکمک می‌کند. این مسئله شامل بررسی ورود به سیستم، بازبینی اطلاعات پروفایل، تایید حساب‌هایی که اطلاعات ورود به سیستم را به اشتراک می‌گذارند و به‌روزرسانی اطلاعات تماس برای بازیابی حساب مانند شماره تلفن یا ایمیل است.

بررسی امنیتی راه دیگری است تا حساب‌های اینستاگرام را تا جایی که می‌توانیم ایمن نگه داریم.

در این مقاله 5 مرحله برای امنیت بیشتر حساب‌های ایسنتاگرامی  را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

1. فعال کردن تایید دو مرحله‌ای

اکیدا توصیه می‌کنیم که تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید. می‌توانید با استفاده از شماره‌ تلفن خود یا یک برنامه‌ احراز هویت مانند Duo Mobile یا Google Authentication، تایید دو مرحله‌ای خود را فعال کنید.

 

2. شماره‌ تلفن و ایمیل خود را به‌روزرسانی کنید

مطمئن شوید که ایمیل و شماره ‌تلفن‌های مرتبط یا دستگاه شما به‌روز هستند که به‌واسطه آن اگر اتفاقی برای حساب کاربری شما بیفتد، اینستاگرام می‌تواند با شما در ارتباط باشد. این مراحل به شما امکان بازیابی حساب خود را می‌دهد، حتی اگر اطلاعات شما توسط یک هکر تغییر کرده باشد.

 

3. اینستاگرام هرگز برای شما دایرکت ارسال نمی‌کند!

در چند ماه گذشته، شاهد افزایش حساب‌های مخرب شدیم که به افراد دایرکت می‌دادند تا به اطلاعات حساس آن‌ها مانند رمز عبور حساب‌ها دسترسی پیدا کنند. آن‌ها ممکن است به شما بگویند حساب شما در معرض خطر است.

این پیام‌ها اغلب کلاهبرداری هستند و مقررات اینستاگرام را نقض می‌کنند. اینستاگرام هرگز برای شما دایرکت ارسال نمی‌کند. هنگامی‌که اینستاگرام این کلاهبرداری‌ها را کشف می‌کند علیه آن‌ها اقدام می‌کند، بااین‌حال، اینستاگرام به شما توصیه می‌کند که محتوا را ریپورت کرده و حساب کاربری را بلاک کنید. اینستاگرام اعلان‌هایی در بالای صندوق ورودی پیام‌های افراد ارسال کرده تا در مورد این پیام‌ها طی دو ماه گذشته به آن‌ها هشدار دهد.

اگر اینستاگرام بخواهد در مورد حساب کاربری با شما در ارتباط باشد، این کار را از طریق گزینه «ایمیل‌ها از اینستاگرام» در تنظیمات شما انجام خواهد داد. این قسمت تنها جایی است که ارتباط مستقیم و معتبر ما را در برنامه پیدا می‌کنید.

 

4. محتوا و حساب‌هایی که مشکوک هستند را ریپورت کنید

درحالی‌که اینستاگرام همیشه در حال پیشرفت فناوری خود برای مبارزه با مسیر‌ها و روش‌های جدیدی است که هکر‌ها و حساب‌های کاربری اسپم ممکن است از آن استفاده کنند، شما هم می‌توانید با ضربه بر روی سه‌نقطه بالای پست، نگه ‌داشتن روی پیام‌های دایرکت یا مستقیم از طریق پروفایل آن حساب را ریپورت کنید.

 

5. فعال کردن درخواست ورود

هنگامی‌که تایید دو مرحله‌ای را در اینستاگرام را فعال می‌کنید، هر زمان که شخصی بخواهد از دستگاه یا مرورگری که تایید نکرده‌ایم وارد حساب شما شود، یک اخطار دریافت خواهید کرد. این هشدار‌ها به شما می‌گوید که کدام دستگاه و در کدام موقعیت مکانی سعی کرده وارد حساب شما شود. می‌توانید فورا درخواست را از دستگاه‌هایی که از قبل با آن وارد حساب خود شده‌اید تایید یا رد کنید. همچنین می‌توانید لیست دستگاه‌هایی که اخیرا به ‌حساب شما وارد شده‌اند را در بخش «تنظیمات»، «امنیت»، «فعالیت ورود» مشاهده کنید. اگر ورودی‌های اخیر را نمی‌شناسید، می‌توانید آن دستگاه را حذف کنید و به ما اطلاع دهید که ورود به‌حساب توسط شما نبوده.

حساب‌هایی که جعل هویت کرده‌اند و از وضعیت تایید خود برای هک کردن و هدف قرار دادن افراد استفاده می‌کنند یا عموما رفتارهای نامطلوب برای گمراه کردن افراد در اینستاگرام انجام می‌دهند، قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند. اینستاگرام دائما در حال پیشرفت فناوری خود برای یافتن و توقف این رفتار‌ها است.

اینستاگرام همچنین به‌روزرسانی‌های قابل‌توجهی در صندوق پشتیبانی خود انجام داده است که شامل موارد زیر است:

  • می‌توانید به‌راحتی وضعیت هر چیزی که تابه‌حال در اینستاگرام گزارش کرده‌اید را مشاهده کنید.
  • می‌توانید ببینید چه پست‌هایی از شما ممکن است قوانین را نقض کرده باشد و چگونه می‌توانید نسبت به آن تصمیمات تجدیدنظر کنید.

اینستاگرام همچنان به ارائه ویژگی‌ها و ابزار‌های بیشتر برای بهبود امنیت اینستاگرام ادامه خواهد می‌دهد.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

ترجمه: تیم تحریریه آکادمی حامی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

🎁دوره بلاگری رایگان شد! فرم زیر را پر کنید! !🎁

بلاگر لید سایت

  • شماره به انگلیسی وارد شود
  • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .